משאית ומנוף2018-08-15T22:42:00+00:00

משאית ומנוף

משאית

משאית הפכה להיות היום אחד מכלי התחבורה הנפוצים ביותר, כאשר הסיבה עיקרית לכך היא היכולת הרבה של משאית לסחוב כמות גדולה של ציוד, ולנייד אותו ממקום למקום בעזרת נסיעה פשוטה וקלה, ושיכולה להתבצע כאשר יש נהג מוסמך שתחום המומחיות שלו הוא נהיגה על משאית.
אנשים שיש להם רישיון נהיגה על משאית יכולים למצוא היום עבודה בקלות בכל התחום של בנייה ושיפוצים, מפני שכמעט ואין תהליך של בנייה היום שלא מצריך שימוש במשאית, כחלק מרכזי בתהליך הבנייה, בעיקר לצורך העברת ציוד ופריטים ממקום למקום שאין אפשרות לנייד אותם בעזרת רכב פרטי משום שמדובר בציוד גדול וכבד.
על מנת לנהוג על משאית צריך רישיון מיוחד למשאית, כאשר על מנת להוציא רישיון זה יש צורך לעבור מבחן נהיגה מסודר, בדומה להוצאת רישיון רכב, ולכן לא כל אחד יכול לנהוג על משאית אלא רק מי שעבר באופן מסודר את מבחן הנהיגה.

מנוף

במהלך בנייה ושיפוצים, אחד מאמצעי השימוש הנפוצים ביותר הוא מנוף, כאשר השימוש במנוף מתבצע כאשר צריך להרים ציוד כבד לקומות גבוהות של בניינים, ואין אפשרות לעשות זאת ללא שימוש במנוף, מפני שמנוף הוא האמצעי הטוב ביותר שיכול לבצע את ההרמה של הציוד ללא סכנה לחיי אדם או סכנה בטיחותית אחרת.
חברות בנייה רבות היום מבצעות שימוש במנוף, מתוך הבנה שרק בעזרת שימוש במנוף ניתן לבנות גם בקומות העליונות של בניינים גבוהים, לא ניתן להעלות ציוד כבד לקומות גבוהות של בניינים בעזרת חדר המדרגות או המעלית, אלא יש צורך להשתמש במנוף לשם כך.
הפעלה של מנוף היא פעולה פשוטה מאוד, אך צריכה להתבצע רק על ידי אדם מקצועי שתחום העיסוק המרכזי שלו הוא הפעלה של מנוף, אל תנסו להפעיל מנוף אם אתם לא בטוחים שמי שמפעיל את המנוף הוא אדם מקצועי.